Ulica Przejazd

Pisał od roku 1998 Maciej Cholewiński

Ulica Przejazd

Numer 69

Rok 1913

27 września, sobota. „Jeszcze nożownictwo. Na ul. Przejazd, obok domu nr. 69 robotnik Edmund Kletke, lat 22, został zapadnięty przez niewykrytego sprawcę, który nożem zadał mu głęboką ranę w prawy bok pomiędzy żebra”.

Rok 1919

6 maja, wtorek. „Jest do sprzedania gospodarstwo 45 mórg ziemi z budynkami, przy lesie Pabjanickim. Wiadomość w Łodzi, ul. Przejazd № 69 m. 4”.

Rok 192o

Szkoła powszechna miejska, mieszana. Kierownik D. Baumowa.

Mieszkała Jadwiga Kozanecka, członek Frakcji PPS w Radzie Miejskiej w Łodzi (192o/21).

Wtorek, 1 lutego. „Uchwalono: 1. W sprawie wyborów kandydatów na ławników dla Sądów Pokoju względnie przedłożenia właściwej listy uzupełniającej: 1. a) Przedłożyć następującą listę kandydatów: [...] 12) Konc Marjan”.

Rok 1921

22 kwietnia, piątek. „Zamienię pokój z kuchnią przy ul. Przejazd 69 również na pokój z kuchnią w stronię Górnego Rynku Przejazd 69 S. Banaszczyk”.

13 listopada, niedziela. „Okazyjnie sprzedam palto suberynowe na watolinie z kołnierzem karakułowym i inne ubrania, Przejazd 69-13 od 3-5”.

Rok 1923

17 maja, czwartek. „Wagę 15 pudową i 1o-io kilową sprzedam, ul. Przejazd 69, 4 piętro m. 29”.

26 maja, sobota. „Eksplozja spirytusu. Zamieszkała przy ul. Przejazd 69 Michalina Kołogryłow, podczas zapalania lampy naftowej przewróciła na stole stojącą flaszkę ze spirytusem denaturowanym. Nastąpiła eksplozja i na Kołogryłow zapaliło się ubranie. Na krzyk palącej się kobiety zbiegli się sąsiedzi, którzy pospieszyli jej na ratunek i ugasili palące się na niej szaty. Wkrótce też zawezwano lekarza kasy chorych, który stwierdziwszy ogólne poparzenia udzielił jej pierwszej pomocy”. Poniedziałek, 8 marca 1926 na „piątej liście zdobywców premji czwartego „żywnościowo-dolarowego” bezpłatnego konkursu „Expressu” znalazł się Konstanty Kołogriwow, wygrał 5 kilo mąki”.

Mieszkali: Bujalski Mieczysław, tel. 14234; Frankowski Władysław, urzędnik; Grabowski Leon, szofer.

Rok 1924

18 stycznia, piątek. „Maszynistę do motoru ropowego dwutaktowego poszukuję. Lange Przejazd 69”.

24 listopada, poniedziałek. „Inteligentna panienka poszukuje posady bony, ewentualnie sklepowej Przejazd 69, u p. Zaczyńskich”.

Rok 1925

13 października, wtorek. Z obwieszczenia o „Przymusowych Licytacjach” za niewpłacone podatki – wyznaczonych na 14 października: „Dalman T., Przejazd 69, otomana”. W niedzielę, 2o listopada 1927 (jako „Dahlman”) został wyróżniony za trafne rozwiązanie działu „Rozrywek umysłowych” nr 9 „Hasła Łódzkiego”.

14 grudnia, poniedziałek. „ Rozstrzygnięcie „remingtonowego” konkursu „Expresu Wieczornego”. 6o naszych Czytelników (-czek) nauczy się darmo pisać na „Remingtoni” w firmie „Blok-Brun”, Piotrkowska 175. W sobotę dnia 12 grudnia o godzinie 6-ej po poł. odbyło się w redakcji naszego pisma - w obecności przedstawiciela firmy „Blok-Brun” pana Adama Wolmana - losowanie kuponów remingtonowych „Expressu”. Złożono 471 kopert. Zgodnie z warunkami konkursu wylosowanych zostało 6o osób. Są to: [...] 27. Lenkówna Łucja, Przejazd 69”. [...] Osoby powyżej wymienione będą mogły darmo uczyć się pisania na maszynie „Cichy Remington”, model 12, amerykańską ślepą metodą w Tow. Przem. Handl. „Blok-Brun”, oddział w Łodzi, Piotrkowska 175. Szczęśliwi zdobywcy nagród winni zgłosić się z jakimkolwiek bądź dowodem, stwierdzającym tożsamość do Firmy Blok Brun Piotrkowska 175 do kierownika działu ogólnego p. Adama Wolmana o godzinie 5-6 po pol. w trzech grupach: Osoby oznaczone Nr. Nr. 1-2o - we wtorek. Osoby oznaczone Nr. Nr. 21-4o - w środę. Osoby oznaczone Nr. Nr. 41 – 6o - w czwartek”.

Rok 1926

28 września, wtorek. „Sklep spożywczy z urządzeniem i pokój, z powodu wyjazdu tanio do sprzedania, Berman, Przejazd 69”.

19 lipca, niedziela. W ósmym konkursie „Expressu Wieczornego Ilustrowanego Leokadia Kołodziejczyk wygrała 2 kilo cukru.

1 września, czwartek. „Dwie magle do sprzedania. Wiadomość przy ul. Przejazd 69”.

Rok 1927

4 lutego, piątek. Lista łodzian i łodzianek, którym złożyli wczoraj wizyty panowie złodzieje. [...] Końcówce Marji (Przejazd 69) skradziono różne rzeczy wartości 6oo złotych”.

Rok 1928

15 marca, czwartek. „Komedjopisarze, baczność! Rzecz dzieje się w Łodzi może być przeniesiona na deski sceniczne. Niezwykła sprawa znalazła się na wokandzie sądu pokoju II okręgu. Adam Libauer lokator domu przy ulicy Przejazd 69 oskarżył zamieszkałą w tej kamienicy żonę kupca Jadwigę Łabędź, iż groziła mu zabójstwem i w tym celu chciał doń strzelić z rewolweru. Okoliczności zajścia przedstawiały się następująco: Pewnego dnia Libauer zauważył, że z mieszkania Łabędzia jacyś nieznajomi osobnicy wynoszą wszystkie meble. Libauer wiedział, że małżonkowie Łabędziowie żyją ze sobą w niezgodzie, wobec czego przypuszczał, że Łabędziowa pragnie zbiec od męża i przywłaszczyć sobie wszystkie ruchomości. Udał się więc natychmiast do mieszkania Łabędziów, zamierzając skorzystać z ich telefonu i zawiadomić o nieoczekiwanej przeprowadzce tego lokatora. W momencie, gdy podniósł słuchawkę telefoniczną wbiegła do pokoju Łabędziowa, która skierowała rewolwer w jego stronę i zawołała: Proszę nie telefonować, bo pana zastrzelę. Libauer był przekonaniu, iż wykona groźbę, to też zrezygnował z rozmowy telefonicznej i wybiegł z mieszkania. Na sprawie całe to zajście przyjęło zgoła nieoczekiwany obrót. Łabędziowa przyznała się wprawdzie , że groziła Libauerowi, twierdząc, że z mężem żyje stale na wojennej stopie i wskutek ciągłych awantur często nie zdaje sobie sprawy z tego co czyni. Libauer natomiast w zeznaniach swych sprawę przedstawił następująco: - Wyżej przedstawiony zatarg rzeczywiście miał miejsce, jednakże on nie skierował sprawy do sądu i był bardzo zdziwiony, gdy otrzymał wezwanie. Przypuszczał iż oskarżenie spowodował sam Łabędź, a to w okolicznościach następujących: Libauer utrzymał z Łabędziem stosunki towarzyskie. Gdy pewnego dnia prowadzili przyjacielską rozmowę Łabędź żartem wymógł od niego podpis na czystym arkuszu papieru. Obecnie okazało się, że podpis ten wykorzystał przeciwko swej żonie. Po jakiejś awanturze napisał bowiem podanie do sądu w imieniu Libauera, którego o tem nie zawiadomił. Sąd postanowił skargę oddalić, a jednocześnie skierował sprawę do prokuratora, celem pociągnięcia Łabędzia do odpowiedzialności karnej za skierowanie do sądu pokoju fałszywego podania. (p.)”.

Rok 1929

23 października, środa. „Aparat fotograficzny do sprzedania. Przejazd 69, Zajfert”. W 1937 – „Zajfert Jan, ślusarz”.

1 grudnia, niedziela: „Okazyjnie do sprzedania kryształy i szkło. Przejazd 69 m. 19”.

Rok 193o

21 września, niedziela. „Komplet jasno dębowej sypialni bez łóżek, olejne obrazy (duże) ładny wieszak z lustrem, lampy oraz pozostałe wewnętrzne urządzenia mieszkania z powodu wyjazdu natychmiast sprzedam, Lange, ul. Przejazd 69”. Niedziela, 9 października 1932: „Dachówkę małego rozmiaru - czerwoną kupię. Lange, ul. Przejazd Nr. 69”. Sobota, 24 grudnia. „Fabryczka (z szopami) na: wykańczalnie, warsztaty, szarparnie, garaże, magazyny, wynajmę, Lange, Przejazd Nr. 69”. Sobota, 15 kwietnia 1933 - „Garaże, warsztaty, magazyny, samodzielna mała fabryka na każde przedsiębiorstwo do wynajęcia, Lange”. Rok 1936. Wtorek, 21 kwietnia. „Biegli sądowi. Zarządzeniem p. prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie ustanowieni zostali przy Sądzie Okręgowym w Łodzi na stanowiska biegłych sądowych: p. inż. Wiktor Szrajber (Piotrkowska Nr. 215) z dziedziny spraw urządzeń mechanicznych, p. Józef Montag (ul. Łagiewnicka Nr. 136) i Julian Lange (ul. Przejazd Nr. 36) w zakresie spraw komorniczych, oraz p. Teodor Kirpacz (ur. Piotrkowska Nr. 149) z dziedziny szacunku nieruchomości i towarów. Poza tem minowani zostali biegłymi z zakresu księgowości: p. Symorjan Kostowski (ul. Wigury Nr. 6) i p. Teodor Wahlman (ul. Narutowicza 74)”. Sobota, 3 listopada 1945: „Ogłoszenie. Sąd Grodzki w Łodzi, Oddział Karny, podaje do publicznej wiadomości, że: [...] R/1362/45 Lange Adolf Juliusz, l. 77, ul. Przejazd 69 [...] wpisani do 2 grupy niemieckiej listy narodowej (Deutsche Volksliste złożyli w sierpniu 1945 r. wnioski o rehabilitację. W związku z tym i na podstawie art. 13 Ustawy z dnia 6 maja 1945 r. (Dz. U.R.P. Nr 17/45 poz. 96) wzywa się wszystkie osoby, które wiedzą o szkodliwej działalności wnioskodawców względem Narodu Polskiego, aby o tym natychmiast doniosły Oddziałowi Karnemu Sądu Grodzkiego w Łodzi, Plac Dąbrowskiego 5, pokój Nr 15. Łódź, dnia 31 października 1945 r. Przewodniczący Oddziału Karnego Sądu Grodzkiego w Łodzi Sędzia: Wł. Wiszniewski”.

23 września, wtorek. „Plich Michał , Przejazd 69, lat 42, robotnik”, został mianowany zastępcą członka w Obwodowej Komisji Wyborczej do Sejmu, Obwód nr 1o9.

Rok 1931

24 grudnia, czwartek. „Smoking (wysoki, szczupły) okazyjnie za 12o zł. sprzedam, Przejazd 69 m. 1o”.

Rok 1932

3 kwietnia, niedziela. „Warsztaty, garaże, samodzielna posesja i pokój z kuchnią do wynajęcia, Przejazd 69, Gospodarz”.

23 października, niedziela. „Angielskiego udzielam. Złoty godzina. Ul. Przejazd Nr. 69 m. 1o”. W sobotę, 6 stycznia 1934 - „Angielskiego udzielam po powrocie z Anglii, Ameryki. Dyplom. Godzina jeden złoty”.

27 października, czwarte. „Potrzebna uczciwa dziewczyna do 2 pokoi z kuchnią. Przejazd 69 m. 22”.

Rok 1933

15 października, niedziela. „Poszukuję służącej z dobremi rekomendacjami. Przejazd 69 – 15. Zgłaszać się do godz. 1 poł.”.

Rok 1934

29 czerwca, wtorek. „Potrzebny pracownik damski oraz męski na stałe, Zakład fryzjerski, Przejazd 69 (róg Wysokiej)”.

1 września, niedziela. „Angielskiego udzielam po powrocie (dyplom angielski). Ul. Przejazd 69 m. 10”.

28 grudnia, piątek. „Przejechał go wóz. Łódź, 27 12. Na dworcu Łódź-Fabryczna przejechany został przez wóz ciężarowy Józef Zieliński (u. Przejazd 69). Zieliński doznał złamania klatki piersiowej i w stanie nieprzytomnym przewieziono go do szpitala”.

Rok 1935

7 kwietnia, niedziela. „3 duże pokoje z kuchnią, II p. balkon, wygody, osobny przedpokój, do wynajęcia od zaraz. Przejazd 69, gospodarz”.

Rok 1937

4 lipca, niedziela. „Sklep z pokojem do wynajęcia. Punkt na żelazo, ryby i t.d. Ul. Przejazd 69. Wiadomość u dozorcy”.

17 sierpnia, wtorek. „37-letnia Zofia Popińska przeprowadzała porządki w swym mieszkaniu przy ul. Przejazd 69 i weszła na drabinę, aby odkurzyć sufit. W pewnej chwili kobieta straciła równowagę i spadła na podłogę, doznając złamania lewego żebra. Wezwany lekarz pogotowia przewiózł Popińską w stanie osłabionym do szpitala ubezpieczalni”.

Mieszkali: Antoszczyk Adam, kupiec; Braszak Leokadia, właścicielka sklepu; Hibner Henryk, biuralista; Kosińska Anna, biuralistka; Siwek Stefan, tel. 1o659; Solecki Antoni, urzędnik; Witkowski Franciszek, elektromonter [patrz Przejazd 8]; Wolański Antoni, emerytowany pracownik Kolei Elektrycznej Łódzkiej.

Taryfa Domów Miasta Łodzi - właściciel Lenc Witold i Emma, małżeństwo (również nr 71).

Rok 1938

12 maja, czwartek. „Krzesła 2o-3o sztuk oraz duży stół kupię okazyjnie. Ul. Przejazd 69 m. 1o tel. 276-45”.

Rok 1945

4 lutego, niedziela. „Frontczak Jerzy, zam. przy ul. Przejazd 69, m. 31, zgubił dowód osobisty. Znalazcę proszę o zwrot”.

Rok 1946

12 stycznia, sobota. „Ogłoszenie. Sąd Grodzki w Łodzi. Oddział Karny podaje do publicznej wiadomości, że: [...] R. 1o21/45 Stanisława Rajchert, ur. Kotecka, 1.36 – Łódź, Przejazd 69 [...] wpisani do trzeciej i czwartej grupy niemieckiej listy narodowej (Deutsche Volksliste) złożyli we wrześniu 1945 r. wnioski o rehabilitację. W związku z tym i na podstawie art. 13 Ustawy z dnia 6 maja 1945 r. (Dz. U. R.P. Nr. 17/45 poz. 96) wzywa się wszystkie osoby, które wiedzą o szkodliwej działalności wnioskodawców względem Narodu Polskiego, aby o tym doniosły natychmiast Oddziałowi Karnemu Sądu Grodzkiego w Łodzi, Plac Dąbrowskiego 5, pokój Nr. 15. Łódź, dnia 9 stycznia 1946 r. Przewodniczący Oddziału Karnego Sądu Grodzkiego w Łodzi. Sędzia: (Wiszniewski)”.

7 maja, wtorek. „Ogłoszenie. Sąd Grodzki w Łodzi, Oddział Karny podaje do publicznej wiadomości, że: [...] R. 3o55/45 Rajchert Edmund, l. 18 [...] wpisani do trzeciej grupy niemieckiej listy narodowej (Deutsche Volksliste) złożyli wnioski o rehabilitację. W związku z tym na podstawie art. 13 Ustawy z dnia 6 maja 1945 r. (Dz. U. R. P. Nr 17/45, poz. 96) wzywa się wszystkie osoby, które wiedzą o szkodliwej działalności wnioskodawców względem Narodu Polskiego, aby o tym doniosły natychmiast Oddziałowi Karnemu Sądu Grodzkiego w Łodzi, Plac Dąbrowskiego 5, pokój 13. Łódź, dnia 3o kwietnia 1946 r. Przewodniczący Oddziału Karnego Sędzia Grodzki (Mieczysław Gołąb)”.

9 kwietnia, wtorek. „Zgubiono dowód osobisty na nazwisko Podembski Henryk, Przejazd 69/16”.

„Spis kontrolny mieszkańców, którzy będą mieli prawo głosu w głosowaniu ludowym [Referendum ludowym]”: Antoszczyk Adam (ur. 2o.6.1899, kupiec, zameldowany 15.1o.1926), Antoszczyk Leokadia (ur. 31.5.1896, przy mężu, zameldowana 15.1o.1926), Budzewski Władysław (ur. 27.9.1886, pracownik PKP, zameldowany 2o.3.1945), Budzewska Aniela (ur. 2o.12.1889, przy mężu, zameldowana 2o.3.1945), Jóźwik Szczepan (ur. 23.12.1888, dozorca domu, zameldowany w 1937), Jóźwik Antonina (ur. 17.9.1892, przy mężu, zameldowana w 1937), Gorzkiewicz Władysław (ur. 14.6.1894, pracownik Gazowni, zameldowany 19.3.1945), Gorzkiewicz Aniela (ur. 1.1.192o, krawcowa, zameldowana 19.3.1945), Gorzkiewicz Bronisława (ur. 13.9.1894, przy mężu, zameldowana 19.3.1945), Gorzkiewicz Czesław (ur. 15.9.1923, pracownik Gazowni, zameldowany w 1945), Durczyńska Józefa (ur. 26.2.191o, ekspedientka, zameldowana w 1934), Tomaszewska Maria (ur. 1o.9.1919, pracownia kapelusznicza, zameldowana w 1945), Tomaszewska Anna (ur. 8.3.1925, pracownica introligatorni, zameldowana w 1945), Kotecki Henryk (ur. 25.8.19o5, „urzędn. włókien.”, zameldowany w 1937), Dymka Stanisława (ur. 3o.4.191o, pomoc domowa, zameldowana w 1937), Frontczak Marianna (ur. 11.11.1887, emerytka, zameldowana 15.8.1939), Frontczak Leokadia (ur. 27.11.1921, krawcowa, zameldowana 15.8.1939), Siwek Helena (ur. 8.1.19o8, „Z.Z.P.W.T. maszynistka”, zameldowana w 1934), Kuźnik Józefa (ur. 1.1.1888, na utrzymaniu córki, zameldowana w 194o), Braszak Janina (ur. 22.1.19o4, urzędniczka państwowa, zameldowana 1.3.1945). Gębska Stanisława (ur. 12.7.192o. studentka UŁ, zameldowana w 1946), Kubiak Helena (ur. 6.8.1895, robotnica, zameldowana w 1939), Kubiak Maria (ur. 26.8.1864, „robotnica staruszka”, zameldowana w 1939), Skoczek Marian (ur. 11.11.1919, woźny PKUM, zameldowany w 1939), Skoczek Franciszka (ur. 29.9.19o2, przy synu, zameldowana w 1939), Nawrocki Tadeusz (ur. 18.12.1911, urzędnik skarbowy, zameldowany w 1938), Nawrocka Sabina (ur. 9.12.19o7, przy mężu, zameldowana w 1938), Masztalerz Franciszek (ur. 29.7.1889, pracownik PKP, zameldowany w 1933), Masztalerz Kazimiera (ur. 24.2.1891, przy mężu, zameldowana w 1933), Masztalerz Maria (ur. 7.8.1918, urzędnik PKP, zameldowana w 1933), Rodziewicz Genowefa (ur. 28.3.1915, „urzędnik włókiennictwa”, zameldowany w 1933), Fiwek Zenon (ur. 14.6.1913, „urzędnik włókiennictwa”, zameldowany 15.2.1945), Fiwek Maria (ur. 31.8, 1919, przy mężu, zameldowana 15.2.1945), Podębski Henryk (ur. 25.3.1913, krawiec, zameldowany 1.2.1945), Podemska Janina (ur. 13.4.1915, robotnica fabryczna, zameldowana 1.2.1945), Strzyżewski Stefan (ur. 17.4.19o3, woźnica, zameldowany w 1932), Strzyżewska Józefa (ur. 17.8.19o8, przy mężu, zameldowana w 1932), Siciński Tadeusz (ur. 2o.1.1921, urzędnik Społem, zameldowany w 1945), Sicińska Monika (ur. 15.4.1925, przy mężu, zameldowana w 1945), Kębłowska Maria (ur. 16.12.1899, pracownica WiMy, zameldowana w 1938), Kania Józef (ur. 14.2.1898, pracownik Poczty, zameldowany w 1933), Kania Maria (ur. 29.3.1895, przy mężu, zameldowana w 1933), Kania Helena (ur. 14.12.1924, urzędniczka Poczty, zameldowana w 1933), Różycka Cecylia (ur. 7.12.1914, urzędniczka Poczty, zameldowana w 1933), Tomaszewska Henryka (ur. 29.3.1913, konduktorka KEŁ, zameldowana 23.3.1945), Stasiak Ida (ur. 5.11.1911, zameldowana 23.3.1945, m. 13), Cieplińska Eleonora (ur. 24.3.1892, emerytka, zameldowana w 1945, m. 3), Cieplińska Leonarda (ur. 7.3.1917, urzędniczka Elektrowni, zameldowana w 1945, m. 3), Zieliński Jan (ur. 5.11.1887, „robotn. Kielnia”, zameldowany w 1933, m. 15), Zieliński Kazimierz (ur. 18.3.1914, piekarz waflowy, zameldowany w 1933, m. 15), Zieliński Stanisław (ur. 2.2.192o, piekarz waflowy, zameldowany w 1933), Gutarowska Jadwiga (ur. 7.3.1925, krawcowa, zameldowana w 1933, m. 6), Pawłowska Józefa (ur. 27.1.1869, ekspedientka, zameldowana w 1943, m. 11), Zielińska Ludwika (ur. 17.7.1881, przy mężu, zameldowana w 1933, m. 15), Majcher Antoni (ur. 11.1.1917, ślusarz, zameldowany 26.7. 1945, m. 9), Majcher Edward (ur. 9.9.1919, modelarz, zameldowany 26.7.1945, m. 9), Majcher Władysława (ur. 3o.3.1884, przy synu, zameldowana 26.7.1945, m. 9), Górska Julia (ur. 2.5.1926 – wykreślona, „nie ukończyła 21 lat”), Goliński Piotr (ur. 29.6.1918, konduktor KEŁ, zameldowany w 1945, m. 6), Golińska Helena (ur. 24.1.1924, przy mężu, zameldowana 13.3.1946, m. 6), Bereziński Zenon (ur. 11.7.1923, student SGM, zameldowany 18.1o.1945, m. 2), Andrzejewski Władysław (ur. 6.4.19o8, robotnik włókiennik, zameldowany 23.1o.1945, m. 1), Andrzejewska Józefa (ur. 4.4.1915, przy mężu, zameldowana 2o.1o.1945, m. 1), Kwaczyński Leon (ur. 7.3.192o, kotoniarz, zameldowany 3.1.1946, m. 8), Kwaczyńska Maria (ur. 1.4.1923, szwaczka, zameldowana 3.1.1946, m. 8), Tybura Stefan (ur. 11.1.19o4, ekspedient, zameldowany 16.4.1946, m. 14), Nowak Franciszka (ur. 25.8.1892, formiarka, zameldowana 8.3.1945, m. 1o), Nowk Halina (ur. 21.4.1925, przy matce, zameldowana 8.3.1945, m. 1o). Podpisany pod spisem: Komitet domowy. Z. Finek.

Rok 1947

19 maja, poniedziałek. „Wózek głęboki nowoczesny dziecinny sprzedam, Daszyńskiego 69-18”.

Rok 1948

3 lipca, sobota. „Spółdzielnia Pracy „Zbieracz” Łódź ul. Daszyńskiego Nr 8o – Telefon 179-69 prowadzi: Szarpanie wełny i bawełny przy ul. Daszyńskiego Nr 8o – telefon 179-69. Zbiornicę odpadków surowcowych przy ul. Daszyńskiego Nr 63 tel. 179-69”.

Rok 1952

1 marca, sobota. „Zgubiono kartę meldunkową H-III-19943 na nazwisko Helena Golińska Łódź, ul. Przejazd 69”.

Rok 1956

7 listopada, środa. „Jurek Mirosław, Łódź Tuwima 69 zgubił legitymację studencką PŁ nr 516o”.

Rok 1959

Braszek Piotr, 3334o. Perzyński Wincenty, tel. 23466.


Kolejne numery: